Her Yemeğin Lezzet Hikayesi
Bir Ekin Tarlasında Başlar

Anadolu kültüründe asırlar boyu emeğin ve bereketin simgesi olarak kök salmış olan bakliyat, Ekin ile hayat buluyor. Koç Holding adının sunduğu güvenle çiftçilerimizin binbir emekle yetiştirdiği yerli mahsulleri “Ekin” markamız adı altında ustalıkla sofralarınıza taşıyoruz.

Ekinlerin yağmurun suyuyla, güneşin sıcaklığıyla buluşan her bir tanesi, toprakla beslenen ayrı bir lezzet hikayesini anlatıyor. Geleneksel lezzet sırlarını benimseyerek raflarda yerini alan Ekin, pirinçten nohuta, mercimekten kuru fasulyeye ve bulgura birçok bakliyat çeşidinden gelen lezzetini tariflere taşıyor.

7’den 77’ye herkesin severek tüketeceği Ekin’in besin değeri yüksek, sağlıklı ve leziz çeşitleriyle mutfaktan yükselen güzel kokuların hikayesine ortak oluyoruz.

Türkiye’nin satış ve dağıtım şirketi Düzey olarak bu lezzet serüvenini Anadolu’nun dört bir yanına ulaştırmak için çalışıyor, verimli topraklarımızdan gelen mahsulleri ve çiftçilerimizin emeğini Ekin markamız ile kültürel zenginliğimizde buluşturuyoruz.

Sadece Bir Yemek Değil, Aynı Zamanda Bir Kültür Mirası

Birbirinden lezzetli Ekin ürünleri, sadece tariflere katılan bir dokunuş değil, aynı zamanda Türk yemek kültürünün de köklü bir anlatıcısıdır.

Ekin ile hazırlanan her tabakta, binlerce yıllık Türk mutfağı geçmişinin izleri bir kültür mirası olarak geleceğe taşınmaktadır.

Her Bir Tanesinde İyilik, Her Bir Tarifte Ekin’in Lezzet Dolu Hikayesi Var

Her tarif, asırların lezzet sırlarını taşıyan bir hazine olarak sofralarımızı zenginleştirir.

İyi yemek kültürünü destekleyen, lezzetini bu topraklardan alan ve Türk mutfağının temsilcisi bakliyat çeşitlerimizle tariflerinize mükemmel bir dokunuş katın.

Anadolu'nun Kalbinde Yüzyılların İzinde: Ekin Kuru Mantı

Binlerce yıllık köklere sahip mantı, aile bağlarının, geleneklerin sembolüdür.

Ekin Kuru Mantı’nın yoğrulduğu hamur, Anadolu’nun buğday tarlalarının bereketini sofralara taşıyarak tarihle harmanlanmış bir lezzeti açığa çıkarmaktadır.

Türk mutfağını dünya mutfakları arasında özel kılan Ekin Kuru Mantı, her kaşıktaki bereketiyle lezzet mirasımızın zenginliğini en iyi şekilde yansıtmaktadır.

Tadı Damağınızda Kalacak Tariflerinize Ekin Bakliyat Çeşitleri Çok Yakışacak

Pirinçten mercimeğe, nohuttan kuru fasulyeye her tarife yakışan enfes bakliyat çeşitlerini keşfedin..

Çağrı şefin Geleneksel Lezzet tarifleri için
Youtube kanalımıza göz atın